,
adana escort
,

CHP'den ihraç Edilen Eski Belediye Başkanı AK Parti'de

CHP’den 05 Aralık 2006 Tarihinde ihraç edilen, Giresun’un Görele İlçesinde 1989-1994 ve 1999-2004 dönemlerinde CHP’den Belediye Başkanlığı yapan ve çok uzun yıllar CHP’ye hizmet eden Nazım Dede (67), İstanbul’da CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül’ü Görele’de de AK Parti’den Belediye Başkan Adayı Tolga Erener’i destekleyeceğini açıkladı.

Görele AK Parti seçim bürosunda bir açıklama yapan Nazım Dede, 2006 yılında Görele CHP teşkilat binasına Deniz Baykal'ın posterini indirip, Mustafa Sarıgül'ün posterini astığı gerekçesiyle CHP'den ihraç edildiğini belirten Nazın Dede, “Bu gün saat 09.00’a kadar Cumhuriyet Halk Partili idim. Ama bu saatten sonra değiştim 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde İstanbul’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Görele’de ise AK Partili Görele Belediye Başkan Adayı Tolga Erener’i destekleyeceğim” dedi.

2006 Yılında CHP’den ihraç edildikten sonra tekrar CHP’ye geçmek için 3 sefer müracaat ettiğini, kendisinin Görele CHP İlçe teşkilatına üye olduğunda Selahattin Karaahmetoğlu’nun CHP Giresun Milletvekilliğinden istifa edeceği duyumları aldığını söyleyen Nazım Dede, “Benim CHP’ye çalışmam için önce CHP’ye kayıt olmam gerekir. Bana tamam dediler bende üyelik için başvuruda bulundum. Aradan bir ay geçtikten sonra İstanbul’da bulunduğum bir sürede kulağıma gelen seslerden anladım ki bizim üyeliğimiz Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu tarafından onaylanmadı. Beni çağıranlara sormuştum Milletvekiliyle görüştünüz mü diye. Bana görüştük ağabey hiçbir sorun yok dediler. Bende onlara 1-2 ay sonra gelirim eğer bir kimliğim olmazsa AK Partiye ve MHP ‘ye ne kadar yakın olursam size de o derecede yakın olurum ve size destek olmam bunu bilin dedim. Onlarda bana öyle söz mü olur ağabey dediler. Ben İstanbul’da iken onlara hakaret etmişim o yüzden beni üye yapmamışlar. Daha sonra sen bizimle Görele’de 4-5 gün kol kola gez CHP’li olup olmadığına inanalım dediler. Peki, buna kim karar verecek bir zamanlar benim zorla CHP’ye üye yaptığım kişiler mi? O kişilere beni kaçırıyorsunuz dedim onlarda bana yok ağabey sen bizden başka yere gidemezsin, sen bizim ağabeyimizsin, dediler bende kimliksiz ağabeylik olmaz kimlik çok mu önemli dediler. Benim üyeliğimde zamanında yapılsaydı ben tekrar belediye başkanı da olurdum milletvekili de” diye konuştu.

AK Partiye destek vermesine tepki gösterenlere,  bundan sonraki siyasi hayatımda CHP’nin yeri olmayacağını aktaran Dede, “Şimdi buradaki bazı vatandaşlar ve arkadaşlar bana tepki gösteriyorlar.  Ağabey AK Partide olmaz diyorlar. Bende bu saatten sonra CHP’ye dönüşüm mümkün değil diyorum. Kardeşim ben sizden para istemiyorum, belediye başkan adayı değilim, önümüzdeki dönemde yapılacak olan milletvekili seçiminde de aday değilim, bir daha belediye başkanı da olacak değilim sen benim itibarımı zedeledin itibarımı yani kimliğimi bana geri ver. Yaşadığım bu olaylardan sonra bende kararımı verdim 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde İstanbul’da CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül’ü Görele’de de AK Partiden Görele Belediye Başkan Adayı Tolga Erener’i destekleyeceğim” şeklinde konuştu.

Dede, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde sonra AK Partiye üye olabilmek için düşüneceğini sözlerine ekledi.

Haber-foto: Bekir Öztürk


Görele
http://www.gorele.gen.tr