,
adana escort
,
Birol Kardaş
birolkardas@gorele.gen.tr
Tarih 08.09.2016
Hit 8260
Etiketler
İceriğe
ODAKLAN

Birol Kardaş


Üzülme Görelem, Geçmişin Kahramanlıklarla Dolu.Bu okullarda Görelemizin, hepimizin katkısı var. Bize emanet edilmiş çocuklarımız gibi. İnşallah gelişip büyüdüklerini göreceğiz.

Bir Görele'li, diğer taraftan stk'lar olarak Görele'mizin gelişmesi ve kalkınması için elimizden gelen her şeyi yaptık. Bundan sonrada elimizden geldiğince yapmaya da devam edeceğiz. Ancak son zamanlarda bizleri üzen olayların vuku bulması, elde ettiğimiz kazanımların geri gitmesi, verilen emeklere, kazandırılan tesislere yeterince sahip çıkılmaması halkımızı üzüyor. Yeniden birlikte birşeyler üretmenin azmini kırıyor. Çırpınıp duranlara da güveni azalıyor. " Yaptınız da ne oldu" deniliyor.Maalesef son zamanlardaki olayları "Kaş yaparken, göz çıkarmak" olarak görüyoruz. Plansız, programsız, bir şey olmaz canım. gibi beylik laflarla bir yere gidilmeyeceği de aşikardır. Sokakta konuşulanların duyulmaması, bilinmemesi gibi bir şey olamayacağı gibi, olanları yüksek sesle bir ağızdan söylendiğinde bozgunculuk yapılıyormuş gibi bir hava estirmek.çok büyük bir haksızlık olur. Büyük bir emek, mesai ve fedakarlıkla yapılanların heba olması Görele'de telafisi mümkün olmayan yaralar açacak, sağlanan birlik beraberlik ruhuna sekte vuracaktır. Görele'mize yapılmakta olan yatırımları da akamete uğratacaktır. Geç olmadan yeniden başta Siyasetçilerimiz, bürokratlarımız,Stk'lar,işadamlarımız ve halkımız el ele vererek bu kötü gidişe dur demeliyiz. Eğer biz tepkimizi ortaya koyar isek, inanın hiç kimse Görele'yi görmemezlikten gelemez. »   Demiştik hafta başında…

Allah razı olsun Giresun Milletvekilimiz Cemal Öztürk, Görele Belediye başkanı Tolga Erener ve Ak parti İlçe başkanımız Tayfun Emecan’dan oluşan heyet Giresun Üniversitesi rektörü Prof.Dr.Cevdet Coşkun’u ziyaret etti. Kamuoyunu meşgul eden Güzel Sanatlar fakültesinin konusunu görüştüler. Rektör Coşkun  “Son dönemde yerel basında ve sosyal medyada Görele Güzel Sanatlar Fakültesinin kapatılacağı veya taşınacağı yönünde çıkan haberler yersiz ve asılsızdır. Üniversite yönetimi olarak; tek amacımız Görele Güzel Sanatlar Fakültesinde, hem fiziki alt yapıyı, hem insan kaynaklarını geliştirerek eğitimin kalitesini yükseltmektir” dedi. 

Bu açıklama heyetin, bizlerin ve halkımızın yüreğine su serpmiş oldu.Çok mutlu olduk. Çünkü okulumuzun kurulması inşası ve tefrişatı konusunda çok büyük emek ve katkılarımız oldu. İçimizdeki heyacan, birlik beraberlik duygusu, Görelelileri bir araya getirdi. Kırgınlıkları ve küslükleri ortadan kaldırdı.İnsanımız hep gelişmeden ve iyiden yana bir çaba içinde oldu.Kimi emekli maaşını, kimi çeyiz parasını bağışladı okul binasına. Onun için Fakülte ve Yüksek Okul’un bizler için maddi değerinden çok,  manevi değeri daha büyüktür. 

Tabi ki bu açıklamadan sonra olayların ne şekilde gelişeceğini zamanla göreceğiz. Fakültemizde mevcut 10 bölümün olması, şu anda iki bölümün açık olması, diğer bölümlerin ne zaman açılacak sorusunu akla getiriyor. Bu bölümlerin açılması için ihtiyaç duyulan eğitim ve öğretim görevlilerinin atanması ve gerekli araç ve gereçlerin ne zaman ne şekilde temin edileceği, belirsizliğini hala korumaktadır. Yine konuşulanlara göre mevcut öğretim görevlilerinde istifa ettiği, yeni dönemde görev yapmayabilecekleri düşünülür ise sorunun daha da karmaşık hale geleceği aşikardır. Ancak Rektörümüzün açıklamalarından  bu çekincelerin yersiz olduğudur. Bize her duyduğunuza, her söylenene inanmayın diyorlar. Aslında biz de şaşırdık. İnansak mı ? İnanmasak mı ? İnanın bizde her söylenenin doğru olmasını o kadar çok istiyoruz ki….

 Sonuç olarak bizler Göreleliler (Siyasetçilerimiz, Bürokratlarımız İşadamlarımız ,stk’lar ve halkımız) olarak bu konuların takipçisi olacağız. Kamuoyu baskımızı sürdüreceğiz. Nasıl iki yıllık Yüksek Okul bile Görelemize çok görüldüğü, verilmediği zaman ayağa kalkmış,ilçemize bir dört yıllık Yüksek Okul ve Fakülte kazandırmış isek, bu günde aynı şeyi yapabileceğimizden kimsenin şüphesi olmamalıdır.  Zamanın Rektörü bize «  Madem buraya kadar geldiniz size bir Yüksekokul yazalım da gidin demişti. Bizimle birlikte olan dönemin Milletvekili Hüseyin Besli « Siz bize Hem Yüksekokulu hemde Fakülteyi yazınız » biz ikisini de istiyoruz » demişti. Sonunda hem Yüksek Okul hemde Fakülte Görele’ye kurulmuştu.
1998 - 2017 © Görele Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz yazı, resim, videolar alınamaz. İçerik ekleyenlerin yazıları kendi sorumluluğundadır.
Görele bu sorunluluğu yüklenmez.

Görele.gen.tr'yi Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle