,
adana escort
,
Oğuzhan KILIÇARSLAN
ismailbeyli@kahkaha.com
Tarih 03.04.2004
Hit 29008
Etiketler
İceriğe
ODAKLAN

Oğuzhan KILIÇARSLAN


Gerçekten UFO varmı?
Uçan daireler ve UFO yalanları


Uzaylı insanların varlığı doğru mudur? UFO gerçek midir?

CEVAP:

Asırlardır, dinsizler, dinleri inkâr etmek için çeşitli yalanlar uydurmuşlardır. Mesela, Âdem aleyhisselamı inkâr etmek için ilk insanların vahşi olduğunu, maymundan geldiğini, dil bilmediğini de söylerler. Halbuki Allahü teâlâ, bütün eşyanın, ismini, ilmini ve sanatını Hz. Âdem’e öğrettiğini bildiriyor. (Bekara 31)


“Tanrıların Arabaları” diye kurgu yazılar yazan Erich von Daniken bunlardan biri, Mısır Piramitleri gibi harikaları görünce, (Bunları insan yapamaz. Tanrılar yapmış olabilir) düşüncesiyle hayaller üretmiştir. Gayri müslim kafası, tanrı çok olursa çok iş yapar sanıyor. Her şeye gücü yeten bir Allah’ı düşünemiyor.


Dinsiz, tanrıya inanmaz. Fakat müslümanların itikadlarını bozmak için birçok tanrının olduğunu söyler. Bunun için gök tanrıları veya Tanrıların Arabaları demeleri de inkârcılıklarından ileri gelmektedir. Cennetle, Cehennemle alay ederler. (Cehennemde dansözler var. Biz Cenneti değil, Cehennemi isteriz) derler. Bunları, Cehenneme inandıkları için değil, inananlarla alay etmek için söylüyorlar. Çok tanrıdan bahsetmeleri de bundandır.


İnsan maymundan gelmiş diyen dinsizlere, yani evrim masalına, bilim havası vermek için antropolog demişlerdir. Aslında vicdanlı bir biyolog veya antropolog, ilme ihanet etmez. İnsan kafatasına maymun veya domuz dişi koyup ilim adına ortaya sürmez... [Geniş bilgi için Darwin ve Evrim Teorisi maddesini okuyunuz.]


Bu işleri dinsizler yürütürken, bazı müslümanların da UFO yalanına inanmaları, hele bazı müslümanların, (Merih’te Müslüman kardeşlerimiz var) demesi üzerine bu yazıyı yazmak bize vacip oldu. Bu yazıyı yazmaya karar verince, birkaç kişiye söyledim. İmanlı bir zat, (UFO’lar hakkında size bir brifing vereyim dedi. Üç arkadaşla birlikte bir saat kadar süren brifingi izledik. Bu da, Daniken’in etkisinde kalmış. UFO diye bize, kazılarda bulunmuş tarihi eserleri gösterdi. Diyelim ki o eserleri şimdi yapmak mümkün değil. Bu neyi gösterir? O devrin teknikte çok ileri olduğunu gösterir. Kazılarda medeniyetlere rastlanması, eski insanların tamamının vahşi olmadıklarını göstermektedir. Kazılarda ilkel toplumlara da rastlanması medeniyetlerin zirveye çıktığını, sonra çeşitli sebeplerle yıkıldığını göstermektedir. Medeniyetler zirvede iken, teknik çok ileri idi. Tıb da çok ilerlemişti, her hastalığın çaresi bulunuyordu. Bugünkü radarlar eskilerin yanında çok ilkel kalır. Bir âletle dünyanın her tarafını görmek mümkündü. Her medeniyet, deprem, Hz. Nuh’un tufanı gibi bir sebeple yok olunca, yenisini kurmak için sıfırdan başlamak gerekir. Bu eski medeniyetleri kuranlara, tanrıların adamları veya UFO demek ne kadar mantıksız ve ilim dışıdır.


UFO, Unidentifled Flying Objects kelimelerinin baş harfleridir. Buna meçhul uçan cisimler denmiştir. Yani, gökyüzünde görülüp de ne olduğu bilinmeyen şeylere bu isim verilmiştir. UFO’lar, uzay gemisi, uçan daireler, uzaydan gelen insanlar zannedildi. Hâlâ da bunlar söyleniyor. Bugünkü tekniğin bunları tespit etmesi zor mu sanki? Amerikan Hava Kuvvetleri bunların ne olduğunu araştırdı. Neticede, dağlarda görünen oval şeylerin, bulutların içindeki buz kristallerinden yansıyan ışık topları olduğu tespit edildi. Ayrıca, bazı savaş uçaklarının uçan daire şeklinde olduğu da bir gerçektir. Süper güçler, teknoloji savaşında yaptığı çalışmaları gizlemek için, gizli çalışmalarını UFO ile kamufle etmeye çalışıyorlar. Şuranın buranın insanları daire şeklinde bir şey görünce, (İşte UFO) diyorlar.


Konularında uzman 16 bilim adamı, konuyu bilimsel olarak incelemişler, UFO’ların aslı olmadığını bir kez daha ispat etmişler, (Daniken Duruşması) isimli eserlerinde, Daniken’e hak ettiği şamarı vurmuşlardır. Fakat buna rağmen, hâlâ ülkemizde, bilimsel teknolojiye karşı çıkan mutaassıp [bağnaz] kimselerin bulunmasına hayret ediyoruz.


Müslümanlar, gezegenlerde insan veya insan gibi canlı varlık bulunmadığını bildirdiği için, din düşmanları, UFO diye bir yalan uydurdular. Allah’a inanmazlar. Fakat müslümanların itikadlarını bozmak için birçok tanrının olduğunu söylerler. Bunun için gök tanrıları veya Tanrıların Arabaları demeleri de inkârcılıklarından ileri gelmektedir.


Dinsizlerin hilesi çoktur. Hiçbirinin aslı yoktur. Gerçeği öğrenmeli, oyunlarına gelmemeli.

(Bı haftaki konumda UFO'lara değinmek istedim.Çünkü sınıfta bu konuyla ilgili bir tartışma çıktı.Bende UFO'lara azda olsa inandığımı söyledim sınıftaki arkadaşlarıma..Ancak sınıftan bir arkadaş bunların yalan ve düzmece olduğunu savundu ve neticesinde bana bu yayınladığım yazıyı e-mail ile gönderdi.Bende bu yazıyı sizlerle paylaşmak ve tepkilerinizi öğrenmek istedim.)

(Bu yazı http://www.dinibilgiler.org/birbilenesoralim/imanitikat/01-amentu/01-allahaiman/14-ucandaireler.htm
adresinden alındımıştır)

Saygılarımla.
Oğuzhan KILIÇARSLAN

bmanco28@mynet.com • ben cem
  7.11.2010 23:42:21

  ufo inanmiyorum

  ufo cok yalaniyorlar... kuran i kerim gercek . ama ufo yalan var . dunya ufo kimse yok TEK ALLAH.
 • oamanli karamozakli
  13.8.2010 13:35:07

  turkiyede donen dolap

  bu ulkeyi kim yonetiyor askermi ,hukumetmi yada akp limi hayir iyi dinleyin unutmayin BEYAZ TURKLER yonetiyor oyle bir kuvvetliki cok yavas saglam bir sekilde yoneiliyor ispatmi emekli general ersin ersoz e sorun o cok sey biliyor ama ne yazikki bilgileri mezara goturecek.bunu cok saglam bir bicimde ogrendim cok derin arastirdim ben cok soke oldum bu bilgileri sizlere pazlasmak istedim..
 • lutfullah istanbulluoglu
  26.6.2010 21:48:24

  ufo ilgili devami

  bakiyorum yorumlar cok ilginc buldum akilli arkadaslara sesleniyorum dogru yoldan devam ediniz tabii omrunuz yeterse ama cok koyu cahil kisiler cokki biraz sabirli olun kac kusak sonrasi hepsi meydana cikacak ama ne yazikki beni susturmak beni ariyorlar kaybolmak zorundayim akilli arkadaslara burdan selamliyorum
 • mehmet
  3.6.2010 14:00:44

  gözümle yakından görmedikten sora inanmam

  arkadaslar var diyosunuz ama gözteremiyosunuz..inanmak için yakından görmek lazım...
 • SiBeL
  14.4.2010 07:48:57

  ufolara Bende İnanıyorum

  Burada bir sürü yorum var. ve hepsinide okudum kimisine katıldım kimisine katılmadım. Arkadaşlar bir işi gerçekten arastırmadan gerçekliğini bulmadan siz burada yorum yapamazsınız. Bilim adamlarından daha iyi bilemezsiniz bunu arastırmak için elinizde aletler olması gerekir ufoların sn de kac km hızla gttiklerini nereden göreceksiniz . Ama onlar bunları gözlemlemiş. açında biraz internetten okuyun izleyin.uzaylılara inanmak dinsizlik değildir. aratırmayı seven arkdaslarımın beni iyi anlayacaklarının kanatindeyim.
 • Ceren
  5.1.2010 13:26:32

  Bunlara gelinceye kadar başka şeylerle ilgenin

  Bunlara gelinceye kadar başka şeylerle ilgenin, dünya bize sunulmuş bir nimet hanginiz bu nimetten istifade edebiliyorsunuzda sıra UFOlara geldi? Evet Ufo gündemi olacaktır ve yapılacaktır. Benimde şahit olduklarım vardır. Ama bu konuda bu kadar da muhabbete gerek yok. Yüzünüzü hayatınıza çevirin ve belki 50 belki 80 yıllık ömrünüzü iyi yaşamaya bakın.
 • tahir kaymak
  30.5.2009 20:22:37

  ufooo

  arkadaşlar ufolar için birbirinizi yemeyin yahu..
  onlar harbiden varlar.. aynı bizim var olduğumuz gibi.. :)
 • lutfullah istanbulluoglu
  17.5.2009 09:55:53

  ufo ilgili

  aslinda var insanlarimiz hazir degil cok zaman alacak gercekler ortaya ciktigi an once din ve sartlandirilmis yasam felsesi yok olacak gercek yasam ozaman cikacak gereksiz politikalar insanligimizi gereksiz yere yonlendirme son bulacak gercek o zaman basliyacak ama ne yazikki birileri engelleniyor sizler umudunu kaybetmeden sonuna kadar inanin direnin cahilerden ve koyu tarikatcilardan uzak durun ufo diye bilinen kisiler dunya ile irtibata gecmek istiyor ama ne yazikki engelleniyoruz akilli arkadaslara buradan selamliyorum.....
 • ramazan
  24.3.2009 05:20:04

  ufo saçmalıgı

  ufo bir saçmalık değildir aksine daha geleceklerdir.
 • Muhammet
  22.11.2008 18:37:46

  bilemeyiz

  Arkdaslar tabiki doga ustu olan ve bircogumuzun kulaktan duyma ve goruntusel olarak baktigi bu bakis acisinda henuz ben
  Yetkili bir insanin televizyona cikipta evet ufo vardir dedigini ve buna dair nebir kaniti gordum nede sozunu isittim.Evet olmasi veya olmamasi insanlik icin bir fayda getirmeyecektir (belki)!!boyle birsey varsada insanlardan saklanmasida sacma tabiki ben inanan yada inanmayan birisi degilim sadece supheciyim..cunku dunyada nezaman birseyler ters gitse dunya gundemi degisir ve ufo gibi enteresan seyler gundemi mesgul eder buda baska bir gercek' tabi herkesin dusuncesine saygiliyim
  Bilmedigim bu konu hakkindada fazla yorum yapmak bana ters gelir saygilarimla..
 • fatih
  2.10.2008 23:32:25

  ön yargı yanlış

  Sadece ufolarla ilgili basit bir araştırma yaparken buraya rastladım ve çok güzel yazışmalar gördüm.insanlarımızın özellikle bu genç kesmin bilimle uğraşması çok güzel.

  Öncelikle bir yanlısı düzeltmek istiyorum. oğuzhan bey'in defalarca söylemesine rağmen anlaşılmamakda ısrarcı gözüküyorsunuz.yazı oğuzhan bey'in değildir.Alıntı demesine rağmen yazının tamamını okumaktan usenen arkadaşlarımız sanırım bu ifadeyi göremediler heralde...

  Ufolar konusunda ise;
  En azından Bu kadar yıldır tartışılan,kitaplar ve bilim adamları yetiştirilen bir konunun fiyasko olması bana göre yanlış.

  Birçok araştırmalar yapılmış bu konuda ki elle tutulur kanıtlar var.
  Bunu kimse inkar edemez.
  Neden mi;
  Hadi diyelim binlerce video yalan ve oynama yapılmış.yahu arkadaş o halde sorarım ben o kadar görüntünün yapılması bu kadar kolay mı .
  Diyelim ki yapıldı.ya pilotların gördükleri it dalaşına girmeler?

  Bence bu kadar yalan biraz fazla geliyor.elbetki bir doğruluk payı olmalı.

  Bunu burda tartışarak elbetki bir sonuca varamayız ama felsefecilerin şu sözünü unutmayın

  ŞÜPHE ETMEDIGIM TEK ŞEY ŞÜPHECILIKTIR.
 • ali turan
  29.8.2008 11:27:49

  iyi düşünün

  aslında mantıklı düşünecek olursak koca evrende yanlız yaşadığımızı düşünmek mantıksız.yerin bide yedi kat altı ve yedi kat üstü var olduğuna göre bunu düşünmek iyice mantıksız.ama bazı gerçekler var bildiğimiz.öncelikle amerika ve rusya soğuk savaş dönemlerinde böyle birşeye başvurmuşlar.ufolar hakkında bunların uzaylı olduğuna inandırmak için holywood gibi bir üssü kullanarak bunların ufo (daha doğrusu uzaylı)olduklarına hakı inandırmışlar.evet ufular var ama uzaylı değil.öncelikle bir düşünün 18000 alem var ve tümünün efendisi peygamberimiz.dahası yaratılanların en yücesi ve en zekisi insandır.bu tezden yola çıkarak uzaylılar varsa bile eciş bücüş yaratıklar olması saçma en azından insan olmalılar.birde uzaklık konularını hesaba kattığımızda milyonlarca ışık yılı mesafeden kimbilir kaç yüz belki kaç bin yıl mesafe kat edecek teknolojiyi geliştirmiş olmalarıda biraz ihtimal dışı görünüyor.
 • UFO'cu
  14.7.2008 13:16:26

  Kesinlikle Doğru

  uzaylılara inanmayanlar bence bencillik ediyorlar.Evrende sadece kendimizin akıllı olduğunu sanıyoruz ama bizden başka yaratıklar var,aynen hayvanların veya bitkilerinde olduğu gibi.Üstelik gözlerimle çok net bir şekilde ufo gördüm.Uzaylıların varlığı tamammen gerçektir!
 • Melda
  2.5.2008 16:00:05

  Bence...

  Bence ufo var. Abim ve ben bu konu hakkında bir aralar araştırma yapıyorduk. Öğrendiğim kadarı ile uzaylıların tanrı olduğuna inanan insanlar varmış, bu insanlar kısa süre sonra uzaylıların dünyaya geleceğine inanıyorlar ve geldiklerinde uzaylıların onları koruyacaklarını bizleri ise (yani uzaylılara inanmayanları) öldüreceklerine inanıyorlarmış. Biz böyle olmadığımız için bence dine karşı saygısızlık söz konusu değil. 51. bölge, Roswell Ufo Vakası zaten uzaylıların kanıtı. Bir web sitesinde, uzaylıların diğer gezegenlerden değil de, zamanın ötesinden gelen canlılar olduğu söyleniyor. Bence (arkadaşın) yanlış düşünüyor. Biz ufo ve uzaylıların varlığına inanmakla dini bir suç, günah işlemiyoruz. 17 bin alemde "yalnız olmayabiliriz." diyoruz...
 • şilan
  15.8.2007 15:36:08

  ufo nun kanıtı

  ben televizyonda ufonun görüldüğü kanıtlanmıştı ama sonra bilgisayardan araştırdım
 • mehmet
  22.7.2007 17:46:59

  vardır arkadaslar

  mılyarlarca galaksıde yalnız olmamız mumkun degıl
 • mehmet gezer
  3.6.2007 10:19:44

  yok oyle şeyler

  arkadaşlar oncelikle bu yazıları yazarken ve yorum yaparken mantıklı duşunmek lazım ufo varmı yokmu allah cc peygamber efendimizden bahsederken 17 bin aleme rahmet olarak gonderdim diyor biz bu 17 bin alemin kaç tanesini biliyoz bunu araştırmak lazım ????
 • cemile
  2.6.2007 15:52:47

  ufo

  ben gördüm
 • yasin
  15.4.2007 15:33:17

  ufolar

  evet ufo vardır ben buna inanıyorum
 • azime
  19.4.2007 18:37:31

  ufolar

  ben bi keresinde ufo gördüm herkese söyledim ama inanmadılarbilio musunuz
 • fırat zırtlan
  7.4.2007 18:27:35

  evrende yalnız değiliz

  merhabalar evrende yalnız olmadığımıza inanıyorum orda biryerlerde uzayda daha değişik keşfedilmemiş gezegenler var ama biz ne ismini ne cismini bilmekteyiz. ayrıca şu lafa karşıyım "uzaylı" dünyamızda uzayda olduğuna göre o zaman bizde onlara göre uzaylıyız...ben daha çok onlara ufo yada dünya dışı varlıklar derim ve şu ana kadar sayısızca ufo filmim vardır. nasanın gerçeği saklamasındanda bıktım artık... kesin varlar...ne yiyor ne içiyorlar daha bilinmiyor teknolojileri nasıl...bizden ileri olduğu kesin videoları izlediğimde gemileri ışık hızıyla gidiyor düşünebiliyormusunuz bizimkisi gibi değil ışık hızı...dünyada çözülememiş o kadar çok gizem varki anlatsam şaşarsınız..
 • hülya nur
  12.3.2007 06:35:54

  yorumlu gezegenler

  aslında bu haberi internete vermekte iyi ettiniz o yüzden ben size teşekkür ederim.
 • sezgin
  6.1.2007 19:21:02

  ufolularvar

  bizbirzamanlar uçakla biryere giderken ufo önümüzden geçti ve fotograf ve kameraile çekim yaptırmadılar
 • anonim
  1.6.2006 17:52:53

  NE UFOSU BE

  bakin ufo diye bisey yoktur tamamen uydurmacik arkadaslar!!! inanmayin!!!!
 • korhan
  15.5.2006 00:05:50

  ufolara bende inanıyorum

  allaha inanan biriyim müslümanım, daha bilmediğimiz bizim gibi birçok galaksi var ve bunlarda hayat olmadığını kimse kanıtlayamaz ufolara dair ispatlanmış bir çok kanıt var şimdi size vericeğim sitede bunların ispatı bulunuyor
  Oğuzhan arkadaşım gir ve gör o mail gönderen arkadaşınada gönder
  http://www.siriusufo.org/
  her türlü tartışmaya soruya açığım
  email: korhangurler@hotmail.com
 • ömer indibi
  31.12.2005 21:45:30

  ufolara inanıyorum

  çünkü gördüm. önümüzdeki yüz yılda mutlaka çözülecektir. bu konudaki kuranı kerim yorumu yeniden yapılacaktır. bu kadar geniş bir evrende sadece insanların yaşaması doğru değildir kanatindeyim. İnsanların en üstün yaratık olduğuda şüpheli hale gelecektir.
 • Mehmet Bir
  3.12.2004 21:27:13

  UFO

  Bende ufoya inanan diğer arkadaşlar kadar inanıyorum ama olaya objektif bakmakta fayda var Bir kere Eric von danikenin bütün kitaplarını bende okudum hatta bir ara daniken yüzünden kafayı iyice sıyırmıştım neyse sonradan kendime geldim.Bir yazarın veya olayın haberin etkisi altında kalmak ister istemez insanı taraflı düşünmeye itiyor. ben ufoya inanıyorum ama aklımdaki bazı soru işaretlerinden bahsetmek istiyorum.Birincisi ufoların fiziksel şekli genelde hep aynı tasvir ediliyor büyük yumurta bir kafa iri gözler üç uzun parmaklı eller cüce boy bu nedir peki koskoca kainatta milyarlarca sistemde hep aynı cins ufolarmı yaşıyor birde bunlar niye kaçamak bir şekilde tek tük geliyor topluca gelip iyice biz dünyalılara görünmek neden işlerine gelmiyor sağdan soldan adam kaçırıp kobay olarak kullandıkları söyleniyor dünya onlara göre hayvanat bahçesimi yukarıdan dünyadaki uygarlığın nasıl geliştiğinimi yoksa insanoğlunun işigücü bırakıp birbirini nasıl yokettiğinimi gözlüyorlar Medyum memiş ufolara aslında cin diyor buda tartışmaya oldukça açık bir konu tabii.Ufolarla ilgili video ve fotoğraflar ve ekin tarlalarındaki işaretlerde etkileyici birde üzerinde deney yapılan insanların vücutlarından çıkarılmış çipler var enönemlisi bu çiplerin dünya yapımı olmadığının kanıtlanmış olması. Bu konuda öğrendiklerimiz ve bize sunulanlar bunlar. Gerçek ise daha farklı olabilir bunu zaman gösterecek. Bu arada kıyamete yakın gelecek yecüc mecüc adlı kısa boylu vahşi yaratıkların dünya dışı varlıklar olduğuna canı gönülden inanıyorum.
 • Fikret
  14.10.2004 05:59:39

  kainat

  milyarlarca galaksinin,milyarlarca yıldızın ve bizimkine benzeyen milyarlarca gezegen sisteminin yaratıldığı kainatta yalnızca dünyada hayatın varlığını iddia etmek sizce bencillik değilmi ? Ben bilim adamları gibi bilinmeyen objelere şüpheyle bakmak gerektiğine inanıyorum. Dünya dışında yaşam olduğu varsayımını reddetmek ne kadar yanlışsa, kesinlikle var demekte bu gün için o kadar yanlıştır. Dünya dışında yaşam olması Kuran-ı Kerimle çelişiyor demek Kutsal kitabımızı ya bilmemekten veya kulaktan dolma bilgilerle donatılmaktan kaynaklanıyor herhalde. Dünya dışı varlıkların olması tezini savunanlar kesinlikle Cenab-ı Allah'ı reddediyor demek iftiradır. 14/10/2004 Fikret
 • erdal acar
  4.10.2004 17:04:49

  hakikat

  kuran-kerim gerçekten ufo olsaydı bize bildirirdi fazla derinlere inmeye gerek yok bence amerika ve japonya nın oyunu gizli tutulan bir teknoloji insanların aklını bunlarla meşgul ediyorlar bilim adamları elbet cevabını biliyorlar
 • KAPTAN SPAK
  8.9.2004 12:22:41

  EFES

  TABİ GENELDE BÖYLE VAKALAR FAZLA ALKOL VEYA UYUŞTURUCU MADDE ALINDIĞINDA SIK SIK RASTLANIR (HALÜSİLASYONLAR) DİYEBİLİRİZ
 • serkan
  27.7.2004 16:02:57

  selam oguzhan kardes

  SELAMINALEYKUM sevgili kardesim ben ufolarla ilgili bir seyler ogrenmek icin rasgele bu sayfayi gordum okudum sana ben karsi cikmiyorum ama basimdan gecen bir olayi anlatiyim 1994 de tatil icin turkiyeye marmarise gitmistim bayagi guzel geciyordu taki o olay gecesine kadar marmaris icmelerde florida pastanesinin arkasin da ufak bir arazi de oturma banklari vardi ben ve birlikte 7-8 kisiydik saat gece1 civariydi bizde arkadaslarla oturmus muhabbet ediyorduk birden bir usume geldi bir ruzgar usudugumu soyledim ve tam o sirada yukaridan uzerimize bir isigin yansidigini fark ettim ya inan anlatmakta zorlaniyorum kafami yukariya kaldirdigim da ne oldugunu bilmedigim cisimi gordum aramiz da 2-3 metre vardi uzerimizde 15-20 saniye durdu ama metalik bir cisim oldugunu soyliyemem cunki sadece isik gorebiliyordum oval bir daire biciminde ve tuhaf sesler cikariyordu o anda kendimden gectim muthis bir suratla yuraci cikti ve bir jet ucak gibi koyboldu etrafima baktigim da ben ve iki arkadasim vardi diger arkadaslarimiz ciglik atarak kacti ve iki bayan arkadasimiz da bayilmisti ne oldugunu anlamadan hemen pastaneye gidip yardim istedim herkez geldi ve bize ne olgunu sordular anlattik kimse inanmadi herkez hayal gordugumuzu soylediler tek basima olsam sagitsiz olurdum ama sonuna kadar kalan ben ve iki arkadasim vardi o gece yatamadik sabaha kadar oturup onun ne oldugunu tartistik ilk aklimiza gelen ufo oldu ama neye benzedigini bilmedigimiz icin oylece kaldik ben ve iki arkadasim o gun den sonra yatamadik ben tatilimi yarida birakmak zorun da kaldim aileme anlattim onlar da inanmadi bir televizyon kanalinda uzaktan goruntulenmis ufo cismini yayinliyorlardi o anda dondum kaldim benim gordugum de aynisiydi ayni oval biciminde ve isik saciyordu ve bende ufo gorduhumun kanatina geldim cok dusundum cok arastirdim ben inaniyorum evrende bizden baska yasiyan canlilarin olguna gozlerimle uzayli gormedim ama ufo denilen cismi gordum sadece paylasmak istedim selamlar
 • serkan
  27.7.2004 15:21:47

  sacma

  mde hepsi yaziyor ma ba
 • oğuzhan
  26.7.2004 18:10:30

  dikkatli bir okuyucu değilsin...

  evet başlığımda belirttiğim gibi maalesef öylesiniz.neden diye sorarasanız "bermuda şeytan üçgeni-2" adlı yazımı okuyabilirsiniz.ayrıca bu yazımın altında belirttiğim gibi parantez içinde ufolara inandığımı belirttim.siz bunu nasıl okumadınız.sadece işinize gelen yerleri okuyup mu tepki veriyorsunuz.dünyadan başka 18.000 alem olduğunu bunlarda da yaşam olduğunu bilmediğimi mi sanıyorsunuz.Haşa ben asla ALLAH'ın sıfatlarına sınırlama getiremem,ben kimim ki?edepsizlik mi?sizin hayal gücünüz çok geniş.insanları farklı şekilde yorumluyorsun bence önce çuvaldızı kendinize batırmayı deneyin.yanlış anlamda söylemiyorum.bunu da yanlış anlamayın sakın.sınırlama asla getirmedim.yazdığım yazıyı burayıda okumadan geçmeyin.büyük harfle yazıyorum.YAZDIĞIM YAZIYI BANA ARKADAŞIM MAİLLE GÖNDERDİ.BEN İNANDIĞIMI BELİRTTİM.O İNANMADIĞINI.BENİ İKNA ETMEK İÇİN BANA BU MAİLİ GÖNDERDİ.BENDE BU MAİLİ SAÇMA BULDUM.ACABA BUNU TEK SAÇMA BULAN BENMİYİM YOKSA DİĞER KİŞİLERDE SAÇMA BULURLARMI DİYE DÜŞÜNDÜM.VE SİTEYE BU YAZIYI EKLEMEYİ DİĞER OKUYUCULARIN TEPKİLERİNİ ÖĞRENMEK İSTEDİM.BEKLEDİİM TEPKİLERİDE ALDIM.ÇOĞU OKUYUCU DA BENİM GİBİ SAÇMA OLDUĞUNU BELİRTTİ.YANİ BU YAZIYI SAVUNUYORUM DİYE DEĞİL NE KADAR SAÇMA OLDUĞUNU SİZDE GÖRÜN DİYE YAYINLADIM ÜSTELİK KAYNAĞINIDA BELİRTEREK.YAZININ TEK KELİMESİ BİLE BANA AİT DEĞİL.BUNUDA BELİRTİRİM.hanyayı konyayı sizde anlayın.başkalarının kul haklarına girmenin ne kadar büyük günah olduğunu bilin.ki biliyorsunuzdur o kardar çok kitap okuduğunuza göre.BANA DEDİNİZ ÖNYARGILI DİYE.ASLA ÖNYARGILI DEĞİLİM.AMA SİZ ÖNYARGILISINIZ.YAZININ BİR KISMINI OKUYUP HEMEN YORUM YAPMIŞSINIZ.PARANTEZ İ OKUMADINIZ MI?GÖRÜŞLERİMİ TAM ANLAMADAN BANA SALDIRIDA BULUNMUŞSUNUZ.ESAS BEN BUNDA ART NİYET ARARIM.SİZİ DAHA DİKKATLİ OKUMAYI VE YAZILANI TAM OLARAK ANLAMADAN YORUM YAPMAMAYA DAVET EDİYORUM.LŞÜTFEN BERMUDA ŞEYTAN ÜÇGENİ-2 ADLI YAZIMI OKUYUNUZ.BENİ DAHA İYİ ANLARSINIZ UMARIM.EĞER HADDİMİ AŞTIYSAM ÖZÜR DİLERİM.KİMSENİN KUL HAKKINA GİRMEK DEĞİLDİR EMELİM.bu arad ben yapmacı müslümanda değilim.benim okumadığımı 5 vakit namazımı kılmadığımı ,kuran eğitimi almadığımı nereden biliyorsunuz.....
 • mavi kitap
  24.7.2004 10:13:37

  imanlı adam boş adam olmamalı

  oğuzhan kardeş sen önce bir müslümansan önce bilmen gereken şey asla bilimde veya insanlarda "ön yargılı "olmamaktır.ya düşünsene senin istanbul kadar boş bir arazin olsa bu koca arazinin ortasına sadece bir ağaç dikermisin?dikerim dersen sana nasıl bakarlar anlıyorsun değilmi?
  şimdi düşün bizim gezegene dünyaya en yakın yıldız 8 ışık yılı uzaktıkta en uzak yıldız grubuda 400 milyar yıl ışıkyılı uzaklığında ve evren devamlıda genişliyor.sende diyorsunki bu kadar boş alanda biz varız.ya git Allahın ilmi sonsuzdur.bu koca boşlukta sadece insanlar öylemi senin mantığın bunu allıyormu?benim türkiye kadar alanım olsa içinde neler yetiştiririm ne farklı türde hayvan -bitki ve sebze yetiştirirm biliyormusun?en basitinden tanıdığın bir çiftçiye sulak bir ova var de hepsi senin de ne ekersin diye bir sor bakalım sana ne cevap verecek.biraz mantıklı ol
  tanrılara gelince adamın tüm kitaplarını okudum sayılır adam bak önsüzndede yazıyor zaten ben inançlı bir hristiyanım ama eski çağlarda gelmiş insanlar bu gezegen dışından gelmiş varlıkları "tanrı "olarak algılamış olabilirler ve bu konudada deliller sunuor.savaş zamanında bile pasifik adalarada yaşayan dünyadan haberi olmayan yerlilerin amerikalıların savaş için adalarına gelip üs kurduklarında yerlilerin ilk defa uçan bir aracı helikopteri gördüklerinde nasıl secde ettikleri yaşlı kadınların sesten dolayı altına işediklerini okuda anla
  mısırda veya daha eski zamanalrda elektroniğin daha e sini görmyen insanlar belkide bu ziyaretçileri görünce "bu bizim tanrımız" olmalı deyip bu yerli misali secdeye varıp haklarında efsane oluşturmaları heykellerini yaplamalrı çokta mantıksız değil.
  din derken beni küçümseme ben tasavvuf ve ilmihalde bayağı okurum hatta bir çok atesite ve satniste kaşıda bayağı eylemlerim olmuştur.hack alemi beni iyi tanır.kurtadam.com daki FORUM kısmına gir genel veya garip olaylar bölümüne bir bak bakalım neler yazıyoruz inanmayanlara
  ama tasavvuf demek veya din demek körü körüne inanmak değildir.dinle bilim yan yanadır ama görebilene.hem uzayda başka varlıkların olması Allahın kudretini angellemzki?hemen kuranı devreye sokacan ?kuranda yazıyormu diye baksana bir kaynakta vereyim giren okusun
  http://users.pandora.be/ufonet/UZAY%20VE%20ZAMAN/kurandunyadisiyasam.htm

  kuranda 7 büyük mana vardır ve her mana değişik manalarda olur sende biliyorsundur
  kısca ön yargılı olma.ayrıca uçandaire araçlarını bir model almadanmı yaptıklarını sanıyorsun
  sadece amerikaya düşen rooswelt olayuını biliyorsun değilmi peki türkiyeye-rusyaya-afganistana düşen ufolardan haberin varmı peki?rooswelt dışında düşen ufolar dışında özellikle çinde düşen ufoları gören köylerin bile temizlendiğinden hiç haberin varmı?haritadan sildiler veya susuturdular
  ancak boş adamlar ve ön yargılı adamlar saçma sebepler sunarak "yok "derler bu iş aynı" biz rabbini görmüyoruz ama bak biz putu görebiliyoruz " diyen cahiliye devrindeki putperetlere benzer.önyargılı olmadan "acaba olabilirmi?" deyip inceleyecksin.asıl günah olan aşey "yaratma" gücüne sahip olan yüce Allahın bu koca kainatta senin bizi yaratmakla sınırlandırmandır.sen sadece biz insanlar var diyerek Allahın ilmini sınırlıyorsun.asla bu gücü sınırlamak veya olmaza diyerek bu sınırını çizme.emin ol Allah bu evrende neler yaratırda sen hala yok veya olamaz diyerek hakaret edersin.ufolara maden innaıyorsun burda adam ne demek istemiş neden uzaylılara tanrı kelimesi kullanmış anlaman gerekirdi üstte yazdığım gibi yani bir de bu adamın itirafını okumak istersen sendeki kitaplarına bak sanırım "tanrıların arabalrı" veya "yıldızlara dönüş" kitabında olmalı ok
  müslüman adam ön yargısız olmalı müslüman adam Allahın güçlerini "yapmaz olamaz " diye sınırlamamalı ileri düşünmeli zaten tüm icatlar ve fikirler olamaz diye başlamıştır.peygamberimizin o ileri sözleri ve düşünceleri o zamanların "olmazıydı" tahmin edersin
  hadi çok konuştum umarım biraz daha "dikkatli ve edepli(özellikle Allah karşı) " düşünmeye başlarsın.sana tek duam Allah kalp gözünü açar umarımda anlarsın hanyayı konyayı :9 bye
 • oğuzhan kılıçarslan
  15.6.2004 21:11:38

  merhaba

  sayın kardeşim;buraya yazılarımı şov olsun diye yazacak kadar kişiliksiz birisi değilim.bence üstteki yazıyı ve bermuda şeytan üçgenindeki yorumumu okusaydınız böyle bir şey yazmazdınız.ben bu yazıları kendi arkadaş çevremde tartışıyorum.onun neticesinde buraya ekliyorum.üstteki yazımdada sizlerden bu tepkileri almak için uğraştım.bu yazı zaten bana ait değil.kaynağı üstte belirtiliyor.buraya yazdığım araştırma yazılarını her zaman desteklediğim için değil benim gibi düşünen okuyucuların olup olmadığını öğrenmek için de yazıyorum kimi zamanlar.yaniii ufo'ya bir miktar bende inanıyorum.yazımın altındada belirttiğim gibi.sizi daha dikkatli okumaya davet ediyorum.
  saygılarımla...
 • celil
  13.6.2004 14:50:24

  antropoloji

  sayın beyefendi ilk önce antropoloji hakkında neler biliyorsunuz sanırım hiçbirşey bilmiyorsunuz bütün antropologlara dinsiz kelimesini diyecek kadar bilmediğiniz belli bu yazıyı show olsun diye mi yazdınız yada maksat yazı yazıyım doğru yalnış fark etmez felfesinden yola çıkarakmı yazdınız öncelilkle antropoloji hakkında birşey bilmeden bir daha umarım yazı yazmazsınız ..en azından bir antropoloji kitabı alıp okumalısınız .. harun yahya(adnan hoca)nın kitapları bu iş için yeterli deyil.ANTROPOLOGLAR DİNSİZ DEYİLDİR....
 • Bütün Yorumları görmek için tıklayınız
1998 - 2017 © Görele Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz yazı, resim, videolar alınamaz. İçerik ekleyenlerin yazıları kendi sorumluluğundadır.
Görele bu sorunluluğu yüklenmez.

Görele.gen.tr'yi Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle