,
adana escort
,
Tarih 28.08.2017
Hit 684
Paylaş

Yazdır Yazıcı dostu çıktı al
Resim 6 GÖR
Video 0
Akıllı Resim 0
Ses 0
Etiketler
İceriğe
ODAKLAN
  YAZI ARŞİVİNİ GÖR

İstatistik
  • Online: 12
  • Bugün: 423
  • Tümü: 496533
TOPLUM


AFYON GİRESUN ŞEHİTLİĞİNE, MALAZGİRT’TEN TOPRAK.....***Türklere Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt Meydan Muharebesinin yapıldığı Malazgirt’ten, Kurtuluş savasının yaşandığı Afyon İçsehisar Doğanlar Köyü Giresunlular şehitliğine toprak getirildi

Görele Federasyonu onursal Başkanı Birol Kardaş tarafından, İstanbul milletvekili Hasan Turan’a teslim edilen Malazgirt toprağı, Görele Federasyonu yönetim kurulu tarafından Giresun şehitliğine döküldü.
Toprağı teslim alan Milletvekili Hasan Turan konuşmasında;’’ Malazgirt, bir fetih ruhudur, sürecin başlangıcıdır, bu bir süreç. Gençlerimizin ne kadar yüce bir topluluktan geldiklerini anlamaları için önemli bir süreç. Tüm dünyaya şunu haykırıyoruz. Biz bin yıldır bu topraklardayız.
Malazgirt'te başlayan bu hareket ve kahramanlıklar Afyon’da Kurtuluş savası ile devam etmiştir. 26 Ağustos, hem Giresunluların İsçehisar’da yazdığı zaferin başlangıcı, hem de Kurtuluş zaferinin başlangıcıdır. Bu topraklar bizim topraklarımız ,Afyon Giresun şehitliğinde yatan şehitlerimizde bu toprakları bu vatanı kurtarmak için canlarını vermiştir.. Bu topraklarda şehit olacağız demeliyiz.. Tüm şehitlerimizin Ruhları şad mekânları cennet olsun.
Rabbim onları en yüce katında mükâfatlandırsın. O yiğitlerimizin önünde saygıyla, rahmet ve minnetle eğiliyorum”,dedi.
ŞEHİTLERİN KANI İLE SULANMIŞ MALAZGİRT TOPRAĞI
Görele Federasyonu onursal Başkanı Birol Kardaş verdiği bilgide şunları söyledi;’’Bu toprak Anadolu'yu Türklere yurt yapan, Müslümanlığı Anadolu'ya getiren Alpaslan'ın komutasında, Bizans imparatoru Diyojen ile yapılan savaşta şehitlerin olduğu bölgeden alınmış toprak.
Okçular vakfı Başkanı İstanbul milletvekili Haydar Ali Yıldız adına Vakıf yönetim kurulu üyesi Mehmet Erdoğan ile görüşmemiz de 26 Ağustos’da Afyon İscehisar Giresun şehitliğinde olacağımızı ifade etmiştim. O da biz de Malazgirt de olacağız. Şu an Malazgirt den gelen şehitlerimizin kanı ile sulanmış topak var. Bu toprağı Afyon da şehitlerimiz ile buluşturalım dedi. Bende bu görevi üzerime aldım. Hasan Turan vekilimize teslim ettim. İki tane idi birini ben Görele Dernekleri Federasyonu ile gelen arkadaşlarla dualar eşliğinde şehitliğe bütün mezarların üzerine serptim.
Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum",dedi
 
Afyon İscehisar Giresun Şehitliğine yapılan ziyarette, Görele Dernekler Federasyonu Esenyurt ve Beykoz'dan otobüslerle, özel araçlarla katılım sağladılar. Görfed başkanı Abdurrahman ADA'nın hazırlattığı Kalem, Diş fırçası ve macunu,Toka gibi hediyeleri Doğanlar köyü sakinlerine dağıtımı yapıldı. Ziyarete katılan Görfed  Başkan Yardımcısı Muhittin Çelik, Yönetim Kurulu üyesi Taner Cafer, Erol Karadeniz, Mustafa Arsalan, Yakup Mandal, Tahir Emanet Şaban Kutlu  katkılarından dolayı Görele Dernekleri Federasyonu başkanı Abdurrahman ADA'ya teşekkür edildi.
 


Okuma Sayısı: 228

1998 - 2017 © Görele Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz yazı, resim, videolar alınamaz. İçerik ekleyenlerin yazıları kendi sorumluluğundadır.
Görele bu sorunluluğu yüklenmez.

Görele.gen.tr'yi Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle