,
adana escort
,
Tarih 07.06.2017
Hit 1860
Paylaş

Yazdır Yazıcı dostu çıktı al
Resim 1 GÖR
Video 0
Akıllı Resim 0
Ses 0
Etiketler
İceriğe
ODAKLAN
  YAZI ARŞİVİNİ GÖR

İstatistik
  • Online: 21
  • Bugün: 1161
  • Tümü: 451671
TOPLUM


‘EN ÇOK ÇÖP SORUNUNUN BİTMESİNE SEVİNİYORUZ’Giresun Kent Konseyi Başkanı N. Uğur Karaibrahimoğlu, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kentlerdeki nüfus artışlarının ve bilinçsiz hareketlerin çevre sorunlarının artmasına neden olduğunu söyleyen Karaibrahimoğılu: “ Tüm ülkelerin ortak sorunu haline gelen çevre kirlenmesi, Giresun’da da  insan sağlığını tehdit eder hale gelmiştir. Bir an önce şehrimizde doğalgaz kullanımı yaygınlaştırılmalıdır. Ayrıca hava kirliliği sonucunda meydana gelen bir çok solumun yolu hastalıkları ölümlere de yol açabilmektedir. Çevre kirlenmesinden en çok zarar gören canlıların başında balıklar gelmektedir. Sanayi atıkları, spreyler, ilaç atıkları, plastik ürünler, suni gübreler ve çöpler, çevre kirlenmesine sebep olan en önemli etkenlerdendir. Çevre kirlenmesini, insanın doğaya verdiği zarar olarak da tanımlayabiliriz. Çevrenin kirlenmesini önlemek için üzerimize düşen görevleri yapmalıyız.” dedi.

ATANMIŞ ve SEÇİLMİŞLER KENDİLERİNİ SORGULAMALI

Karaibrahimoğlu şöyle devam etti:

‘’Bence esas vurgulanması gereken husus hem merkezi yönetim hem de tüm yerel yönetimlerin her kademedeki atanmış ve seçilmişleri ‘Çevre için neler yapmadık veya neler yapamadıklarını’ düşünmelidirler. Özellikle çevre bilincinin oluşturulması ve geliştirilmesi için Milli Eğitim her kademedeki eğitim kurumlarında medeni ülkelerde olduğu gibi eğitim verilebiliyor mu hususunu özellikle vurgulamak istiyorum’’

Giresun’da yıllardır en büyük çevre sorunu haline gelen çöp sıkıntısının sona ermesini tüm Giresunlular’ı sevindirdiğini de bildiren Karaibrahimoğlu: “Bu sorunun tarihi çözümü nedeniyle başta belediye başkanımız Kerim Aksu olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Karaibrahimoğlu, ayrıca herkese yaşanabilir ve temiz bir çevrede, mutlu ve sağlıklı bir ömür dileğinde bulundu.Okuma Sayısı: 620

1998 - 2017 © Görele Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz yazı, resim, videolar alınamaz. İçerik ekleyenlerin yazıları kendi sorumluluğundadır.
Görele bu sorunluluğu yüklenmez.

Görele.gen.tr'yi Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle