,
adana escort
,
Tarih 18.05.2017
Hit 1842
Paylaş

Yazdır Yazıcı dostu çıktı al
Resim 10 GÖR
Video 0
Akıllı Resim 0
Ses 0
Etiketler
İceriğe
ODAKLAN
  YAZI ARŞİVİNİ GÖR

İstatistik
  • Online: 15
  • Bugün: 36
  • Tümü: 493302
KÜLTÜR SANAT


MEHMET SIRRI ÖZTÜRK SES YARIŞMASINA BÜYÜK İLGİGörele'de Efsaneler ölümsüzleştiriliyor...

 
Görele Belediyesi ve Görele Anadolu Lisesi tarafından Görele'nin yetiştirdiği ve yaşattığı efsanelerin isimlerini ölümsüzleştirmek ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla ortaokul ve liseler arası sanatla bizden içimizden temalı 'Mehmet Sırrı Öztürk Karadeniz Türküleri' ses yarışması düzenlendi.
 
Görele Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde düzenlenen ses yarışmasının jüri üyeliğini TRT Kemençe sanatçısı M. Naci Keskin, Giresun Üniversitesi konservatuar öğretim üyesi Yusuf Kurt ve Müzik Öğretmeni Neslihan Yazıcı yaparken,kemençe üstadı yaşayan efsane Katip Şadi konuklara mini konser verdi.
 
Yarışmada, ortaokul öğrencilerinden Çanakçı İmam Hatip Ortaokul öğrencisi Ahmet Sevim birinci, Yasemin Kuğu ikinci, Görele Ortaokulu Öğrencisi Rabia Odabaş üçüncü oldu. Lise öğrencilerinden Anadolu Lisesi Öğrencisi Hacer Medik birinci, Görele Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Melike Karakış ikinci, Görele Halil Gürel Anadolu Lisesi öğrencisi Sude Kaya üçüncü oldu.
 
Görele Kaymakamı Sn Erdoğan Turan Ermiş  Kültür mirasımız olan Üstad Mehmet Sırrı Öztürk'ün Eşi ve Kemençe üstadi Katip Şadi'ye Karadeniz Müziğine ve Kemençe Kültürüne katkilarindan dolayı plaket ve Teşekkür Belgesi takdim etti.  Mehmet Sırrı Öztürk Solo Ses Yarışması Ortaokul ve Lise 1.lerine Merhum Üstad Mehmet Sırrı Öztürk'ün Eşi Hava Öztürk Hanımefendi, 2. lerine Görele Kaymakamı Sn Erdoğan Turan Ermiş , 3.lerine Görele Belediye Başkanı Sn Tolga Erener ödüllerini 
verirken, yarismaya katkilarindan dolayı  jüri üyesi Trt Sanatçısı M.Naci Keskin'e ,Giresun Üni.Devlet Konservatuarı Öğretim üyesi Yusuf Kurt'a ve Müzik Öğretmeni Neslihan Yazıcı'ya plaketleri takdim edildi.
 
Görele Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Ali Keskin yaptığı açıklamada ''Okulumuz olarak 2016 yılında ilk Fethi Karamahmutoğlu adına  yaptığımız ilçemiz değerlerini yaşatma adına çeşitli yarışmalarla gelecek nesillere aktarma programlarımız devam edecek değerli üstadımız Mehmet Sırrı Öztürk'ü bu vesileyle rahmetle anıyor tüm katılımcı ve jüri üyelerimiz ile halkımız ve katkılarından dolayı belediye başkanımız Sn Tolga Erener'e teşekkür ediyorum dedi.

Haber:GÖRELE


Okuma Sayısı: 614

1998 - 2017 © Görele Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz yazı, resim, videolar alınamaz. İçerik ekleyenlerin yazıları kendi sorumluluğundadır.
Görele bu sorunluluğu yüklenmez.

Görele.gen.tr'yi Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle