,
adana escort
,
Tarih 12.05.2017
Hit 540
Paylaş

Yazdır Yazıcı dostu çıktı al
Resim 1 GÖR
Video 0
Akıllı Resim 0
Ses 0
Etiketler
İceriğe
ODAKLAN
  YAZI ARŞİVİNİ GÖR

İstatistik
  • Online: 15
  • Bugün: 36
  • Tümü: 493302
KÜLTÜR SANAT


GÖRELEDE KARA YOLU GÜVENLİĞİ ve TRAFİK HAFTASIGörele'de Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi.Etkinlikte yılın şöförü Görele-Trabzon durağı şöförlerinden Ali Tiryaki seçilirken, yılın servis söförüde Derekuşçulu köyünden Yaşar Gökçe seçildi.

Görele Emniyet Müdürlüğü ile Görele Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığınca ilçenin spor salonunda düzenlenen etkinlikte öğrencilere trafikte dikkat edilmesi gereken konularda uygulamalı eğitim verilirken, trafikte kullanılan araçlar tanıtıldı.

Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, burada yaptığı konuşmada, ülkede trafik kazalarının terör olarak adlandırıldığını söyledi.

Son 30 yılda terör olaylarında 40 bin insanın, trafik kazalarında ise 200 bin insanın hayatını kaybettiğini belirten Ermiş, şöyle devam etti:

"Son yıllarda ekonomik canlanmayla beraber yeni yapılan otoyollar, kavşaklar ve tünellerle beraber yol standartlarımız uluslararası standartların üzerine çıkmıştır. Dünyadaki yeni trend güvenli yol trendidir. Tabi fiziki tedbirleri ne kadar alırsanız alın, eğitim yeterli olmazsa, trafik kazalarının önüne geçemezsin. Yeterli eğitimin de çok ciddi şekilde denetlenmesi gerekmektedir."

Ermiş, trafikte en önemli tedbirin ise saygı olduğuna dikkati çekerek, "İyi sürücü hızlı giden sürücü değil, iyi sürücü kaza yapmayan, başkalarının hatalarını tolere edebilen sürücüdür. Yani iyi sürücü basit sürücüdür. Bunun böyle bilinmesi lazım." dedi.

Etkinlik, trafik konulu yazılan şiir, kompozisyon ve resim dallarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından sona erdi.

Programa, Görele Belediye Başkan Yardımcısı Halil Ekiz, İlçe Emniyet Müdürü Nazım Şahin, Jandarma Karakol Komutanı Üsteğmen Tamer Yiğit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Dede, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve diğer daire amirleri katıldı.

Haber:Serdar KARAOkuma Sayısı: 180

1998 - 2017 © Görele Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz yazı, resim, videolar alınamaz. İçerik ekleyenlerin yazıları kendi sorumluluğundadır.
Görele bu sorunluluğu yüklenmez.

Görele.gen.tr'yi Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle