,
adana escort
,
Tarih 12.02.2015
Hit 4362
Paylaş

Yazdır Yazıcı dostu çıktı al
Resim 1 GÖR
Video 0
Akıllı Resim 0
Ses 0
Etiketler
İceriğe
ODAKLAN
  YAZI ARŞİVİNİ GÖR

İstatistik
  • Online: 30
  • Bugün: 420
  • Tümü: 496530
KÜLTÜR SANAT


YAPTIĞI RESİMLERİ İŞ YERİNDE SERGİLİYORGiresun’un Görele İlçesinde bir resmi kuruluşta santral görevlisi olarak çalışan 1 metre 10 santimetre boyundaki Sezgin Yıldız’ın sanat tutkusu görenleri hayrete düşürüyor.

Evini atölye gibi kullanan Yıldız, karakalem çiziyor. Bir resmi kuruluşta santral görevlisi olarak çalışan Yıldız, marifeti sadece karakalem değil. Karakalem çalışmaları yanında yine kendi kendine öğrendiği bağlama da çalan 45 yaşındaki Sezgin Yıldız, görenlerin ilgisini çekiyor.

Gündüz santralde çalışan, geceleri ise sanatla uğraşan, bir çocuk babası Yıldız’ın karakalem portreleri görenleri hayran bırakıyor.

Lise mezunu olan ve hiç bir resim eğitimi almadığını söyleyen Yıldız, "Karakalem çalışmalarına çok sevdiğim birini etkilemek için başladım. İlk onun portresini yaptım. Çok beğendi. Şimdi bir tutkuya dönüştü ve 5 yüz’ün üzerinde çalışmam var. Yaptığım portreden isteyenlerden ücret almadan veriyorum. Çünkü resim yapmayı çok seviyorum " dedi.

Yıldız, Önümüzdeki günlerde yaptığı karakalem portelerini sergilemek için sergi açacağını belirtti.

Bekir Öztürk'ün fotoğrafı.
Bekir Öztürk'ün fotoğrafı.
Bekir Öztürk'ün fotoğrafı.
Bekir Öztürk'ün fotoğrafı.
Bekir Öztürk'ün fotoğrafı.
Haber-foto: Bekir Öztürk
 


Okuma Sayısı: 1454

  • akın yagcıoglu
    17.02.2015 22:31:19
    Kardeşim Sezgin nassın. Resimlerin çok güzel.Oralara gelirsem bana da bir resim yaparsın dimi. Kendine iyi bak kardeşim. Göreleye selamlar...
1998 - 2017 © Görele Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz yazı, resim, videolar alınamaz. İçerik ekleyenlerin yazıları kendi sorumluluğundadır.
Görele bu sorunluluğu yüklenmez.

Görele.gen.tr'yi Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle