,
adana escort
,
Tarih 09.02.2015
Hit 5400
Paylaş

Yazdır Yazıcı dostu çıktı al
Resim 2 GÖR
Video 0
Akıllı Resim 0
Ses 0
Etiketler
İceriğe
ODAKLAN
  YAZI ARŞİVİNİ GÖR

İstatistik
  • Online: 6
  • Bugün: 42
  • Tümü: 493308
TOPLUM


ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN KİRA TEPKİSİGiresun’un Görele İlçesinde kira fiyatlarının yüksek olduğunu söyleyen üniversite öğrencileri kara kara düşünüyor.

 İlçede başka illerden gelerek üniversite okuyan öğrenciler, ev sahiplerinin ve esnafın kendilerine insan olarak, değil, para kazanma aracı olarak baktıklarını ileri sürdüler.


Giresun Üniversitesi (GRÜ)’ne bağlı Görele Uygulamalı Bilimler Yüksek Okuluna okumak için gelen öğrenciler, ev kiralarının çok yüksek olduğunu, ev sahiplerinin 500 ile 700 TL.’ye kiraladıklarını belirttiler.

 

 

 

Öğrencilerin kıt kanaat geçindiklerini belirten Görele Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu  öğrenci temsilcisi İsmet Sarı; “Görele’de kiralar çok pahalı, Görele’de ev sahipleri de esnafta, bizi müşteri olarak, değil de, para olarak görüyorlar” dedi. 

Türkiye’nin birçok ilinden Görele’ye gelerek zor şartlar altında üniversite eğitimini tamamlamaya çalışan öğrenciler ilçede özellikle ev kiralarından yana şikayetçi olurken ilçenin pahalılığının ise büyük şehirleri aratmadığını belirten Sarı, “Görele’de son dönemlerde uygulanmaya başlanan adam başı kira sisteminden dolayı öğrenci arkadaşlarımız oldukça mağdur oluyorlar. Yetkililerden bu konuda kendilerine kolaylıklar sağlayacak çalışmalar yapmalarını istiyoruz” diye konuştu.

Bazı illerin Görele’den daha ucuz olduğunu vurgulayan Sarı, “Görele çok pahalı bir ilçe. Bence bu öğrenciden faydalanmaktır. Biz hiçbir yerde bu kadar yüksek bir kira görmedik. Başka şehirlerde 3+1 evlere verilen paraları biz burada 1+1 evlere veriyoruz. İlçe olarak ekonomisi öğrenciye dayalı olan bir yerde öğrenciden bu denli yüksek ücretlerin alınması doğru değil. Ev sahipleriyle konuştuğumuzda bizimde çocuklarımız okudu bizde üniversite hayatını biliriz diyorlar ama bize bu konuda destek olmuyorlar. En büyük sorunlarımızdan biri de dolmuş ücretleri, Türkiye’nin hiçbir yerinde dolmuş ücretleri Görele kadar pahalı değil” şeklinde konuştu.

Haber-foto: Bekir Öztürk
Okuma Sayısı: 1800

  • SEYİT KULAKAÇ
    11.02.2015 03:51:38
    bizde zamanında ünvesite okurken maalesef böyle uygulamalara denk geldik.Ev sahiplerikişi sayısına göre kira belirliyor.çünkü öğrenci 2 kişi kalacağım diyor eve bir bakmışın 10 kişi girmiş,kalıyor.eve verdikelri zararda çabası,ya elektriği ya suyu takar gider.
1998 - 2017 © Görele Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz yazı, resim, videolar alınamaz. İçerik ekleyenlerin yazıları kendi sorumluluğundadır.
Görele bu sorunluluğu yüklenmez.

Görele.gen.tr'yi Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle