,
adana escort
,
Tarih 09.02.2015
Hit 4401
Paylaş

Yazdır Yazıcı dostu çıktı al
Resim 5 GÖR
Video 0
Akıllı Resim 0
Ses 0
Etiketler
İceriğe
ODAKLAN
  YAZI ARŞİVİNİ GÖR

İstatistik
  • Online: 18
  • Bugün: 30
  • Tümü: 493296
KÜLTÜR SANAT


Görfed, Kurtuluş günü etkinliği için toplandıGörele Dernekleri Federasyonu Beykoz’da toplandı.

 

Görele Dernekleri Federasyonu gündemdeki konuları görüşmek üzere bir araya geldi. Toplantının ağırlıklı konusu Görele Kurtuluş günü etkinliği,Görelespor gecesi ve Görele Güzel Sanatlar Fakültesi ve Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu’nun bina sorunu idi.

Bu konular toplantıya katılan dernek başkanları tarafından görüşmeye açılarak katılımcılar tarafından müzakere edildi.

 Toplantı sonucunda bir açıklama yapan Görfed başkanı Birol Kardaş “ Görele’mizin kurtuluş günü için 21 Şubat’ta Lemar Kasımpaşa’da yemekli bir etkinlik düzenleyeceğiz. Bu konu da yardımlarını bizden esirgemeyen destek olan Beyoğlu Belediye başkanımız Sayın Ahmet Misbah Demircan’a çok teşekkür ediyoruz. İnşallah Allahtan bir mani çıkmaz ise gecemize de katılarak bizleri onurlandıracaktır. Bu gün konuyu derneklerimiz ile istişare ettik çalışmalarımız devam ediyor. Tüm hemşehri ve dostlarımızı gecemize davet ediyoruz.

 Yine 14 Mart’ta yapılacak Görelespor gecesi için de çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda dernek başkanlarımızın bir taahhüdü var onu yerine getirmek için çabalıyoruz. Görelespor’umuzda başarılı bir sezon geçiyor. Elimizden gelen yardımı yapmakla mükellefiz.Herkesin üzerine düşen görevi yapacağından eminiz.

 Ayrıca son zamanlarda gündemde yer alan Görele Yüsek okulu kapanıyor mu? Yada İlçemizden gidiyor mu? gibi yazılı görsel ve sanal basında bazı yazılar ve haberler okuyoruz. Yine bazı kişiler tarafından çeşitli yerlerde yüksek sesle dilleniyor ve konuşuluyor. Tabi ki bu bizleri (Görfed) ziyadesi ile üzmektedir. Yıllarca hayalini kurup, maddi manevi bir çok emekle, bin bir zorlukla  ilçemize kazandırdığımız,hediye ettiğimiz bu okulların kapanması yada başka yerlere gitmesi kabul edilir bir şey olamaz. Ve buna vesile olanları da ne Görele halkı, ne tarih asla affetmez. Hiç bir vicdana da sığmaz. Bizler bunun bilincinde olan insanlar olarak bu konu da üzerine görev düşen tüm makam ve kişileri, ellerinden geleni yapmalarını bekliyor ve kendilerinden rica ediyoruz. Bize düşen bir görev olursa da tüm gücümüz ile yanlarında olduğumuzu bilmelerini isteriz.

 

Toplantımız sonrası görüştüğümüz Görele’mizin kanat önderleri ve siyasi büyüklerimiz, okul konusundaki sıkıntının YÖK’le yaşanan bir sorundan değil, kurumlar arasındaki görüş ve düşünce farklılığından kaynaklandığını, ilgililerin yapacağı ufak bir fedakarlık ile bu işin rahatlıkla çözüme kavuşacağını dile getirmişlerdir. Bu da bizlere umut ışığı olmuştur. Görele halkının yaptığı fedakarlığı sayın büyüklerimizden de bekliyor, bir sulh yolu bulunacağına inanıyoruz. Derneklerimiz bu konu da bir deklarasyon yayınlama karar almıştır. Bunu kamuoyu ile paylaşmayı uygun bulduk” dedi.Okuma Sayısı: 1467

  • MUHİTTİN ÇELİK
    09.02.2015 13:43:25
    Görele İçin büyük fedakarlıkta bulunan STK yöneticilerini bu denli ilçemize ve ilçemizle alakalı sorunlara ne kadar duyarlı olduklarını görmek bizleri onurlandırıyor. Hep birlikte başkanlarımızla daha güzel işlere imza atacağımızdan kuşkumuz yoktur. Allah yar ve yardımcımız olsun. Bu konuda desteklerini bizlerden esirgemeyen Siyasi büyüğümüz Hüseyin Besli beye şükranlarımızı sunuyıoruz.
1998 - 2017 © Görele Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz yazı, resim, videolar alınamaz. İçerik ekleyenlerin yazıları kendi sorumluluğundadır.
Görele bu sorunluluğu yüklenmez.

Görele.gen.tr'yi Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle