,
adana escort
,
Tarih 30.07.2013
Hit 8217
Paylaş

Yazdır Yazıcı dostu çıktı al
Resim 1 GÖR
Video 0
Akıllı Resim 0
Ses 0
Etiketler
İceriğe
ODAKLAN
  YAZI ARŞİVİNİ GÖR

İstatistik
 • Online: 12
 • Bugün: 51
 • Tümü: 493317
SİYASET


Demirci Görele Belediye Başkan Adayı Mı?Giresun Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Demirci Giresun geneli için olduğu kadar Görele siyaseti içinde de önemli bir isim. Demirci Görele’nin yetiştirdiği ender işadamlarından biri. Demirci aynı zamanda AK Parti’yi Görele’de kuranların öncüsü. Bütün bunların yanı sıra Demirci, kendisi aday olmayarak Ertuğrul Melikoğlu’nu Görele’de 2 dönem Belediye Başkanı yapan etkili bir isim.

2013 Yerel seçimlerine bir hayli zaman var.  Adaylık için isimlerin bir bir gün yüzüne çıkmaya başladığı şu günlerde Görele’de en çok konuşulan isimlerin başında mevcut Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu geliyor. Gözlenen o ki, Ertuğrul Melikoğlu ile Parti teşkilatı arasındaki makas her geçen gün biraz daha açılıyor.  Bir başka konu Mustafa Demirci’nin Ertuğrul Melikoğlu’na verdiği destek. 2013 Yerel Seçimlerinde Demirci’nin Melikoğlu’nu desteklemeyeceği artık Görele’de yüksek sesle tartışılıyor.

Ak Parti’yi Görele’de kuran isimlerin başında gelen Mustafa Demirci her dönem siyasetin içinde yer aldı. Demirci Görele’de Belediye Başkanı olma şansı yakaladığı halde bu şansını 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde kullanmadı. O dönemlerde Görele’de henüz tanınmayan Ertuğrul Melikoğlu’nu ön plana çıkardı, destek verdi ve kapı kapı dolaşarak oy istedi. Neticede Melikoğlu Görele Belediye Başkanı oldu.

Mustafa Demirci’nin desteğini arkasına alan Ertuğrul Melikoğlu Görele’de 2 dönem Belediye Başkanı oldu. Her 2 dönemde de Ertuğrul Melikoğlu Görele halkının içinden hiç çıkmadı ancak halk ile iç içe olan Melikoğlu’nun yıldızı partisi ile hiç barışmadı. Ak Parti Görele İlçe Başkanı Tolga Erener ile yaşanan “çekememezlik” hala sürüyor. Ve bu çekememezlik Ak Parti’yi Görele’de derinden etkiliyor.

Bütün bu olumsuz gelişmelere sebep olarak Mustafa Demirci gösteriliyor. Çünkü , Ertuğrul Melikoğlu’nu Belediye Başkanı ve Tolga Erener’i ilçe Başkanı yapan Mustafa Demirci. Bu sen- ben kavgası ilçedeki partilileri rahatsız ederken,  yaşanan bu olumsuzluklara bir neşter vurması adına Demirci’ye yoğun baskı yapılıyor.

Bu baskılar altında iyice bunalan Demirci’nin, Görele Belediye Başkanlığını diğer partilere kaptırmamak için Belediye Başkanlığına adaylığını koyacağı şimdilik gizli de olsa konuşulup tartışılıyor. Adı Görele Belediye Başkanlığı aday adayları arasında geçen İlçe Başkanı Tolga Erener’in tekrar İlçe Başkanlığında kalacağı ve Demirci’nin Belediye Başkanı olması ile Ak Parti’ye Görele’de çekidüzen verileceği gelen haberler arasında yer alıyor.

kaynak:giresungözlem.comOkuma Sayısı: 2739

 • HALİS KAHYA
  31.07.2013 11:51:01
  yedirmeyiz ertuğrul melikoğluna.kimin ayağına bastı ki , çekemiyorsunuz ertuğrul başkanımı?
 • cafer cömert
  30.07.2013 23:33:12
  uyduruk bir haber, sayın yazarın daha seçimin 2014 de olacağından bile haberi yok.sanırım mustafa demirciyi hiç tanımıyor.sayın demirci bu denli başarılı olduğu ticaret ve daha ileri bir siyasetten vazgeçip belediye başkan adayı olmaz.kim ne derse desin ertuğrul melikoğlu halk adamıdır.halkını kucaklayandır.oyuda halk verdiği için mesele yok.ipi yine ertuğrul bey kucaklayacaktır.bu böyle biline.
1998 - 2017 © Görele Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz yazı, resim, videolar alınamaz. İçerik ekleyenlerin yazıları kendi sorumluluğundadır.
Görele bu sorunluluğu yüklenmez.

Görele.gen.tr'yi Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle