29 Ocak 2015 

Yazarın özgeçmişini okumak için tıklayınız.

Bu Ayıp Size de Yeter Bize de..

Zira Görele Eski Hamam Eski Tas.

ACINIZ ACIMIZ AMA NE OLUR KULAK VERİN.

Sağlık; "Hiper Tansiyon"

Prof.Hayrettin Cebeci.söyeleşisi

Görele'ye Ne Lazım!!!

Diş Hekimliğinde Diabet (Şeker ) hastalığı...

TÜRK IRKI = TÜRK MİLLETİ

AKCİĞER KANSERİ

Bir "Sigara" Skandalı - 4Görele nin Gururu Oldu.
26 Temmuz 2009 19:35 · Şeref Sinir
Sezer tarafından Çifte vetolu bürokrat Sinirlioğlunun ataması yapıldı.
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, üst düzey büyükelçi kararnamesine son şeklini verirken Feridun Sinirlioğlu`nu müsteşarlığa getirdi


--------------------------------------------------------------------------------


Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, üst düzey büyükelçi kararnamesine son şeklini verirken Feridun Sinirlioğlu`nu müsteşarlığa getirdi - Davutoğlu müsteşar yardımcılıklarınaysa Namık Tan, Halit Çevik, Selim Yenel, Naci Koru ve Hakkı Akil`i getirdi. Çeviköz ise yerini korudu
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, bakanlıkta aylardır beklenen üst düzey ‘büyükelçi kararnamesi’ne son şeklini verirken, son iki yıldır Ankara’da müsteşar yardımcılığı görevinde bulunan Feridun Sinirlioğlu müsteşar oldu. Müsteşar yardımcılıklarına Tel-Aviv’den Namık Tan, Şam’dan Halit Çevik, Avusturya’dan Selim Yenel, Riyad’dan Naci Koru ve Abu-Dabi’den Hakkı Akil getirildi. Müsteşar Yardımcısı Ünal Çeviköz görevini korudu. Davutoğlu, Afrika açılımının mimarlarından eski Dış Ticaret Müsteşarı Tuncer Kayalar’ı Nairobi’ye, Galatasaray Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Felsefe Profesörü Kenan Gürsoy’u da Vatikan’a büyükelçi olarak atadı.
Davutoğlu’nun, hızlıca yürürlüğe girmesi için yurtdışındayken bile üzerinde çalıştığı kararname için gece geç saatlere kadar çalıştığı öğrenildi. Önceki gece temaslarda bulunduğu Belgrad’dan yeni büyükelçilere telefonla ulaşıp, yeni görevlerini bildiren Davutoğlu’nun tebligatı ile, yeni büyükelçilerin atama süreci başlamış oldu. Atamaların kesinleşmesi için, yurtdışına gönderilen büyükelçilerin, ilgili ülkeden agremanlarının (uygun görüş) gelmesi gerekiyor. İlgili ülkelerden agremanlar gelir gelmez, yeni büyükelçilerin atamaları da Resmi Gazete’de yayımlanarak, yürürülüğe girecek.
Atamalara göre Dışişleri’nin yeni üst yönetimi şöyle oluştu:

Müsteşar Feridun Sinirlioğlu: Daha önce Cumhurbaşkanlığı döneminde Süleyman Demirel’in başdanışmanlığını yaptı. Tel-Aviv’deki büyükelçilik görevinin ardından Ankara’ya geldi. İki yıldır müsteşar yardımcılığı görevini yürütüyordu. Ortadoğu uzmanı. Evli ve 2 çocuk sahibi,Sinirlioğlunun Eşi Ayşe Sinirlioğlu Şu anda bükreş büyükelçiliği görevini sürdükmetedir.

Müsteşar Yardımcısı Namık Tan: Dışişleri Sözcülüğü yaptı. Amerika ve Tel-Aviv’deki görevlerinden ötürü ABD ve İsrail’le ilişkilerde uzmanlığı biliniyor.

Müsteşar Yardımcısı Halit Çevik: Şam büyükelçiliğinden Ankara’ya atandı. Ortadoğu uzmanı.

Müsteşar Yardımcısı Selim Yenel: Viyana büyükelçiliğinden Ankara’ya atandı. AB uzmanı.

Müsteşar Yardımcısı Naci Koru: Riyad büyükelçiliğinden Ankara’ya atandı. Bakanlığın internet ve elektronik altyapısının mimarıydı.

Müsteşar Yardımcısı Ünal Çeviköz: Görev yerini korudu. Kafkasya uzmanı. Türkiye ile Ermenistan arasındaki görüşmeler başta olmak üzere Kafkasya’yla ilişkilerden sorumlu.
Yeni kararnameye göre; Başbakan Erdoğan’ın Dışişleri Danışmanı Büyükelçi Ali Yakıtal Roma’ya, Müsteşar Yardımcısı Selim Kuneralp Türkiye’nin AB nezdindeki daimi temsilciliği Brüksel’e, Müsteşar Yardımcısı Haydar Berk NATO daimi temsilciliğine, Müsteşar Yardımcısı Zergün Korutürk Stockholm’e, Müsteşar Yardımcısı Ecvet Tezcan Viyana’ya, BM Genel Müdürü Hasan Göğüş Atina’ya, AB Genel Sekreteri Oğuz Demiralp İsviçre’ye, Vural Altay Birleşik Arap Emirlikleri’ne, Serap Atay Kualalumpur’a, Levent Şahinkaya Libya’ya, Ethem Tokdemir Malta’ya, Ahmet Muhtar Gün Riyad’a, Ayşe Asya Riga’ya, Emre Yurt Doha’ya, Erdoğan Kök Hartum’a, Tomur Bayar BM Viyana Ofisi’ne, Derya Kanbay Slovenya’ya atandı.
Kararnameye göre Brüksel’de AB daimi temsilciliği görevini yürüten Volkan Bozkır, Ankara’ya gelip Avrupa Birliği Genel Sekreteri (ABGS) olarak görev yapacak. Ali Yakıtal’ın yerine Belçika Büyükelçisi Fuat Tanlay gelip, Başbakan Erdoğan’ın dış politika danışmanı olacak. Atina Büyükelçisi Oğuz Çelikkol Namık Tan’dan boşalan Tel-Aviv büyükelçiliğine geçerken, NATO’da görev yapan Tacan İldem merkeze gelecek. Musul Başkonsolosu Hüseyin Avni Botsalı da Kahire’ye atandı.
Davutoğlu’nun tamamladığı kararnamede, Washington, Moskova, Paris gibi kritik başkentler yer almadı. Ünal Çeviköz’ün Ermenistan ile normalleşme sürecindeki kritik rolü nedeniyle kaldığı, bir yıl sonra bu önemli başkentlerden birine atanacağı ifade edildi. Pakistan’dan dönen Engin Soysal’ın da Çeviköz’ün sorumlu olduğu bölgelerle ilgili bölümün başına geldiği öğrenildi.
Daha önce İsmail Cem’in Müsteşarı Orhan Güvenen’i OECD’ye büyükelçi atamasıyla gündeme gelen ‘dışarıdan büyükelçi’ uygulamasına bu kararnameyle iki isim eklendi. Afrikaya açılım konusunda büyük çabalarıyla bilinen eski Dış Ticaret Müsteşarı Tuncer Kayalar Nairobi büyükelçisi oldu. Galatasaray Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Kenan Gürsoy da Türkiye’nin Vatikan büyükelçisi oldu. Felsefe alanında çalışmalarıyla bilinen Prof. Gürsoy, dekanlığının yanı sıra Felsefe Bölümü öğretim üyeliği görevini sürdürüyordu. 1950 doğumlu Gürsoy, eğitimini Fransız okullarında tamamlamış, üniversite eğitimini Fransa’da burslu olarak Rennes ve Sorbonne üniversitelerinde tamamlamıştı. Prof Gürsoy’un Türk Tasavvufu, Varoluşçuluk Felsefesi, Fenomenoloji, Etik ve Karşılaştırmalı Dini Etik gibi konular üzerinde eserleri bulunuyor.
Kararneme Resmi Gazetede Yayınlandı.

Daha fazlası Ve devamı için www.giresunajans.comBu yazı 1004 defa okunmuştur.
Yazıyı Paylaş:


Yorumlar
» Ağabey Başarılar
Başarılı bir diplomattın adını daha sık duyacağız....Başarılar
··· 26/07/2009 19:37, Şeref Sinir

Bu yazıya yorum eklemek için aşağıdaki formu doldurup gönderiniz.

Adınız:
Başlık:
Yorumunuz:Görfed, Çöp Tesisinden Rahatsız.


Cavusluya Cop Tesisi, Goreleye PKK kampi yapilmali...


Madem Güzel Olacak, Giresun'a Yapılsın!


SAĞLI- SOLLU GİRİŞİRİM


GÖRELE KEMENÇE VE HORAN GÜNLERİ


HİCİV EDEBİYATI VE TAŞLAMALARIMDAN BİR DEMET


Yeni Dönem Çalışmaları


Bize Zihniyet Devrimi Gerekli...


LÂİN ŞEYTAN


GÖRELE'DEN BİR AİLE TARİHİ


Van Depremi Üzerine...


Borcu Bile Yapılandıramadılar


Tebrikler Tirebolu...


Dilan, ‘Gözyaşım mektupta pul deyi yazmış’


KANLI SİYASET !


NEREYE GİDİYORUZ?


Bizden Bir Köşe: Kırım


Üyelik  |  Bize Ulaşın  |  Künye  |  Reklam  |  Kullanım Şartları  |  Yayın İlkelerimiz  |  Gizlilik Politikasıgorele.gen.tr © 2000 - 2011 · Bütün hakları saklıdır
Web sitemizde yayınlanan haber, makale, fotoğraf ve tanıtıcı bilgiler izin alınmadan kopyalanamaz.